header
 

Hope Channel Rosja i ona

Hope Channel Rosja i onaHistorie biblijne, Kościół, modlitwa, zbudowany na chrześcijańskim fundamencie dom – w takiej atmosferze dorastała Anusza. Ale gdy wkraczała w dorosłość, solidne wartości, na których się wychowała, zaczęły tracić na znaczeniu.

 

Niedługo potem była już mężatką żyjącą według zasad znacznie odbiegających od tych, które poznała w dzieciństwie. W myślach i planach nie miała wiele miejsca na Boga. Wszystko jej się układało, nie odczuwała potrzeby chrześcijaństwa ani wspólnoty z wierzącymi.

 

Matka jednak nieustannie się za nią modliła. Pewnego dnia dała jej nawet swoją Biblię w nadziei, że słowo Boże na nowo roznieci u córki iskrę potrzeby Ducha Świętego. Ale w Anuszie nie zaszła żadna zmiana. Mijały lata.

 

I oto zupełnie nieoczekiwanie zaczęło jej szwankować zdrowie, co z kolei doprowadziło do innych problemów. W cierpieniu przypomniała sobie o Bogu, którego znała w dzieciństwie, i o podarowanym przez matkę Piśmie Świętym. Czym prędzej zabrała się do lektury. Czytała je przez cały ten ciężki okres dwóch lat, chłonąc biblijne obietnice i rozkoszując się Bożą obecnością.

 

Z wolna wyszła ze skorupy obojętności i zapragnęła kontaktów z innymi chrześcijanami. Nie wiedząc, jaki Kościół wybrać, zaczęła szukać w internecie chrześcijańskich programów i tym sposobem trafiła na telewizję Hope Channel Rosja. Ciesząc się wiedzą i pokojem płynącymi z adwentystycznych audycji telewizyjnych, zamykała się na całe godziny w pokoju – był tylko laptop, Hope Channel Rosja i ona.

 

Dzisiaj Anusza jest aktywną orędowniczką słowa Bożego i Hope Channel Rosja. Dzielnie przemierzając ulice Moskwy, spotyka obcych ludzi i nawiązuje znajomości. Z wszystkimi zainteresowanymi dzieli się swoją historią i opowiada im o życiu w Chrystusie. Potem wręcza Biblię albo książkę, która ma im dopomóc w ich własnej drodze duchowej. Co tydzień rozdaje około sześciu egzemplarzy Pisma Świętego; w ciągu ostatnich dwóch lat rozpowszechniła ich ponad pięćset.

 

Czy to na ulicy w rozmowie z nieznajomymi, czy w kościele z mężem i dziećmi – wszędzie emanuje pokojem i radością, które ma dziś w Chrystusie.

 

© HopeLink 2Q2013
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni