header
 

Hope Channel już w 620 miastach Brazylii!

Hope Channel już w 620 miastach Brazylii!Zazwyczaj nietrudno przewidzieć, co się wydarzy w ciągu 18 miesięcy. Dziecko zacznie mówić. Kolega jadący na fast foodach mocno przytyje. Tak, czas i zmiany nie kryją nic ekscytującego. No, chyba że w grę wchodzi cud.

 

Bo właśnie cudem można nazwać to, co w ostatnich 18 miesiącach działo się z Novo Tempo, kanałem telewizji Hope Channel Brazylia.

 

Jezus, obrazowo wyjaśniając kwestię niechybnego zwrócenia się inwestycji opartych na wierności, opowiedział historię człowieka, który wezwał swych zarządców do pomnożenia poruczonego im majątku. Gospodarowanie pieniędzmi szefa to ryzykowna sprawa. Jeden więc nic nie zrobił, drugi dokonał ostrożnej inwestycji. Trzeci jednak, pełen najlepszych chęci, podjął ryzyko, angażując wszystkie swoje zdolności i pokładając w chlebodawcy całkowitą wiarę. Efekt? Wielki zysk. Wielki sukces. Wielka pochwała: „Dobrze, sługo prawy i wierny”[*].

 

Podobnie wielkim błogosławieństwem okazało się zainwestowanie przez Novo Tempo w medialną działalność ewangelizacyjną: w ciągu zaledwie ostatnich 18 miesięcy na zakup nowych koncesji nadawczych w całej Brazylii przeznaczono ponad 55 mln dolarów; w 2012 r. powstał obiekt o powierzchni 12.000 m2, przeznaczony pod nowe firmowe biura, muzeum, 450-osobowe audytorium, studia produkcyjne i nowy sprzęt. I telewizja Novo Tempo wcale nie zamierza na tym poprzestać!

 

Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Brazylii, gorliwie starając się, aby Novo Tempo dobrze prosperowało, codziennie poszerza jego zasięg o nowe tereny. Skutek? Rozpoznawalność marki w całym kraju. Novo Tempo jest obecne w 620 miastach, w tym trzynastu stolicach brazylijskich stanów, jak: São Paulo, Porto Alegre, Kurytyba, Goiânia, Boa Vista, Teresina, Maceio, Porto Velho, Palmas czy Brasilia.

 

Liczba potencjalnych widzów w Brazylii, szacowana na 70 mln, to jednak nic w porównaniu z wizją, zaangażowaniem i planami Kościoła adwentystycznego dotyczącymi Novo Tempo.

 

Novo Tempo, śmiało inwestujące niebiańskie błogosławieństwa w służbę dla Pana, stało się jednym z najskuteczniejszych instrumentów dzielenia się dobrą nowiną w Ameryce Południowej. Z każdego miasta, gdzie dociera Novo Tempo, dochodzą nas wieści o tym, jak Duch Święty codziennie odmienia życie kolejnych ludzi. W każdym mieście, gdzie dociera Novo Tempo, rosną szeregi ludu Bożego.

 

W odniesieniu do pracowników brazylijskiego Novo Tempo aktualna pozostaje Boża obietnica: „Byłeś wierny, wiele ci powierzę; wejdź do radości pana swego”*.

 

© HopeLink 2Q2013
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński

 

 


[*] Mt 25,21 Biblia warszawska.
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni