header
 

Hope Channel podbija molochy

Hope Channel podbija molochyNajwiększe wyzwanie misyjne XXI wieku to duże ośrodki miejskie, a nie żaden nieschrystianizowany kraj, który potrzebuje misjonarzy.

 

Ponieważ obecnie większość ludzkości żyje w miastach, telewizja jest ważnym instrumentem głoszenia ewangelii w miejskich molochach. Dzisiejsze miasta to już nie tylko metropolie – pojedyncze ośrodki miejskie, ale i megalopolis – zespoły leżących obok siebie dużych miast, powiązanych niekończącymi się wstęgami asfaltu. Nowy Jork, Atlanta, Los Angeles, Londyn, Paryż, Kair, São Paulo, Delhi, Tokio – długo by wymieniać.

 

Duże aglomeracje stanowią olbrzymie wyzwanie. Niełatwo przykuć uwagę ich mieszkańców, zaaferowanych niekończącymi się imprezami sportowymi, festiwalami kultur i pogonią za chlebem. Ale mimo to wielu szuka sposobu na lepsze życie. Oto otrzymany przez nas mail świadczący o takiej potrzebie:

 

Regularnie oglądam Szkołę Sobotnią Hope Channel. Kiedyś byłem agresywnym alkoholikiem, ale Jezus się nade mną ulitował. Teraz jestem starszym zboru.

 

Bóg kocha ludzi i nasze miejskie wyzwania nie są dla niego niczym zaskakującym. Wierzę, że otworzył drogę w postaci telewizji cyfrowej, dzięki której można dotrzeć do ludzi pozamykanych w czterech ścianach.

 

Hope Channel pozwala widzom uczyć się i nabierać pewności siebie w bezpiecznym otoczeniu, w poczuciu wolności od zagrożeń. Właśnie dlatego skoncentrowane wokół Chrystusa audycje Hope Channel odgrywają tak istotną rolę!

 

Dzięki Hope Channel poznałam mnóstwo materiałów, które pomogły mi w duchowej wędrówce. Szczególnie użyteczne okazały się darmowe materiały dostępne w Waszym sklepie internetowym.  Razem z mężem chodzimy u nas w niedzielę rano do kościoła baptystów, a w środy wieczorem studiujemy z Wami przed telewizorem Biblię. Odkąd odkryłam Hope Channel i dowiedziałam się o sobocie, zaczęłam świętować biblijny siódmy dzień tygodnia.

 

Hope Channel otwiera przed tym dwojgiem ścieżki wiodące do prawdy, Bóg krok po kroku prowadzi ich do głębszego zrozumienia nauk biblijnych – oto skuteczność Hope Channel w dużych miastach.

 

Jezus, widząc wielkie tłumy ludzi, „litował się nad nimi, gdyż byli udręczeni i porzuceni jak owce, które nie mają pasterza” (Mt 9,36). Cóż za adekwatny opis mieszkańców miejskich molochów!

 

Od trzech lat oglądam Szkołę Sobotnią Hope Channel – pisze do nas kolejny widz – i za każdym razem czuję się bliżej Jezusa. W moim miasteczku nie ma adwentystycznego kościoła ani księgarni, gdzie mogłabym kupić więcej literatury, ale jestem wdzięczna za wszelkie dodatkowe materiały, które macie na swojej stronie internetowej.

 

W dużych miastach żyją miliony ludzi stęsknionych za lepszym życiem. Hope Channel pragnie do każdego z nich dotrzeć z kompleksowym poselstwem, które przygotuje ich na powtórne przyjście Pana.

 

Dziękuję Wam za modlitwę, datki i dzielenie się Hope Channel z innymi, zwłaszcza mieszkańcami dużych miast.

 

© Brad Thorp, prezes telewizji Hope Channel
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni