header
 

Hope Channel wspiera ofiary zamachu w Bostonie

Hope Channel wspiera ofiary zamachu w BostoniePo tragedii, do której doszło 15 kwietnia podczas bostońskiego maratonu, zapewne każdy Amerykanin popadł w ponurą, bolesną zadumę.

 

Śmierć niewinnego dziecka, poranieni biegacze, wysiedlenia, zniszczenia materialne – słowem tragedia.

 

A jednak w całym tym przerażającym koszmarze rozkwitło bujnie ludzkie współczucie. Już w pierwszych minutach od wybuchu zwyczajni ludzie zachowywali się niezwyczajnie: wolontariusze oddawali krew, jadłodajnie proponowały darmowe jedzenie i picie, jakiś przechodzień częstował sokiem pomarańczowym, a kobieta użyczyła swojej łazienki, wielu bez lęku biegło na miejsce eksplozji ratować obcych ludzi.

 

– W obliczu zaistniałej tragedii trzeba się skupić na duchu wspólnoty i hojności, który ogarnął bostończyków – oświadczył Brad Thorp, prezes adwentystycznej telewizji Hope Channel. – Modlimy się za osoby, które spotkał ten dramat, za ich rodziny. I wysławiamy Boga za setki ludzi, którzy dają coś od siebie, chcąc ulżyć cierpieniu osób dotkniętych tą tragedią.

 

Pracownicy i wolontariusze Hope Channel nie ustają w modlitwach za Boston i wszystkich, którzy 15 kwietnia byli na miejscu eksplozji, i oferują każdemu pomoc w postaci rozmowy lub wspólnej modlitwy.

© Hope Channel
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński

 

Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni