header
 

Adventist World Radio w Panamie

Adventist World Radio w PanamieVíctor Caballero, ukończywszy w Panamie biznes i marketing oraz dziennikarstwo, zaczął wykorzystywać wszystkie swoje umiejętności na raz, pracując jako księgowy, administrator biznesu, dziennikarz społeczny i sprawozdawca radiowy.

 

 

W 1977 roku wstąpił w szeregi Adwentystów Dnia Siódmego. Trzynaście lat później odszedł na wcześniejszą emeryturę. Mając już zapewniony byt materialny, od tamtej pory przez dwadzieścia dwa lata pracował w Kościele na różnych stanowiskach, póki w ubiegłym roku nie przeszedł całkowicie w stan spoczynku.

 

W 1997 roku Diecezja Zachodniopanamska poprosiła, aby zajął się radiofonią. Z uwagi na brak środków na zakup istniejącej stacji radiowej sytuacja, wspomina Caballero, była opłakana. Władze kraju nie chciały ponadto przydzielić nowych częstotliwości.

 

Wreszcie diecezja nabyła stację znajdującą o krok od zamknięcia, ale nie dysponowała biurem ani sprzętem. Władze uparcie odrzucały prośby składane przez pastorów i przywódców diecezji, twierdząc, że nie spełnia ona wymogów prawnych związanych z prowadzeniem rozgłośni.

 

Ostatecznie prezesem stacji został Caballero. Wypróbowawszy przeróżne sposoby zdobycia środków na utrzymanie podupadłej stacji, Caballerę i innych wyznawców Bóg natchnął do stworzenia „Planu darczyńców”, czyli, jak mówi radiowiec, „tych, co szukają nie doczesnej nagrody, lecz duchowego spełnienia”. Ofiarodawcy od szesnastu lat składają regularnie datki, które pokrywają wszelkie koszty związane z prowadzeniem, utrzymaniem i rozwojem stacji. W okresie tym zainwestowano w nią milion dolarów, za które nabyto kolejną stację, zainstalowano nadajniki w dodatkowych miejscach i kupowano czas antenowy od komercyjnej stacji radiowej, dzięki czemu zasięg rozgłośni objął także inne części kraju.

 

Obecnie trwa proces zakupu następnej stacji oraz powstaje ośrodek wyposażony w radiowe i telewizyjne studia produkcyjne.

 

AWR poczytuje sobie za zaszczyt, że w panamskiej prowincji Chiriquí mieści się jej Globalna Sieć Radiowa „Visión”, należąca do afiliowanych przy AWR setek stacji nadawczych na świecie. Niniejszym pragniemy złożyć wyrazy szczególnego hołdu Víctorowi Caballero za jego niezłomną służbę i wizję radiowego oblicza dzieła Bożego w Panamie.

 

© Adventist World Radio
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński

 

 

Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni