header
 

AWR wznawia działalność na Kubie

AWR wznawia działalność na KubieAWR (Światowe Radio Adwentystyczne) od co najmniej dziesięciu lat nie emitowało audycji przygotowanych specjalnie z myślą o Kubańczykach. Mimo to nie zapomnieliśmy o ich potrzebach, zwłaszcza odkąd przed Kubą, w porównaniu z innymi krajami Ameryki Łacińskiej, stanęły szczególne wyzwania ewangelizacyjne.

Dzięki Bożej łasce za sprawą transmisji z niedalekiej Dominikany programy AWR znów można odbierać w znacznej części wyspy. Wiosną 2015 roku dominikańska stacja AWR z modulacją amplitudy zaczęła na próbę emitować sygnał radiowy na teren środkowej i południowej części Kuby.

Przedsięwzięcie wymaga dużych nakładów finansowych ze strony AWR. W Dominikanie zdarzają się bowiem często przerwy w dostawie prądu, a paliwo nie należy do najtańszych, co winduje koszty pracy generatora wspomagającego funkcjonowanie urządzeń do modulacji amplitudy. Obecnie stacja nadaje programy przez około siedem godzin dziennie.

Ponieważ audycje realizowane w Dominikanie są przeznaczone przede wszystkim dla samych Dominikańczyków, dlatego czasami nie przystają do kubańskich realiów. AWR liczy więc na to, że potencjalnych realizatorów programów dostosowanych kulturowo znajdzie na samej Kubie i przeprowadzi dla nich odpowiednie szkolenie. Nowe audycje będą emitowane na falach krótkich z Florydy i obejmą zasięgiem cały kraj. Niegdysiejsze studio AWR na Kubie wciąż istnieje, więc gdy dokupi się nowy sprzęt i przeszkoli stosownie personel, studio powinno niebawem podjąć na nowo działalność.

Choć z przyczyn bezpieczeństwa nie możemy ujawniać nazwisk osób zaangażowanych w tę formę ewangelizacji na Kubie, pragniemy wyrazić im podziękowania za starania zmierzające do zaniesienia orędzia nadziei do milionów potencjalnych słuchaczy w tym kraju.

© Aventist World Radio
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni