header
 

Praca w Hope Channel od kuchni

Praca w Hope Channel od kuchniPraca menedżera usług internetowych ogólnoświatowej telewizji Hope Channel jest zajęciem dalekim od monotonii i pełnym wyzwań. Czyli tym, co tygryski lubią najbardziej!

Zapytany o to samo pięć lat temu, wyraziłbym na ten temat zupełnie inną opinię. Miałem wtedy w południowej Kalifornii firmę zajmującą się projektowaniem stron WWW i tworzeniem aplikacji internetowych. Sam sobie organizowałem czas pracy i mogłem podróżować wedle własnego uznania.

Kiedy złożono mi propozycję dołączenia do Hope Channel, odparłem: „Nie, dziękuję, ale będę się w tej sprawie modlił”. Jak mógłbym porzucić życie sprawiające mi tyle frajdy?

Modliłem się jednak kilka miesięcy i Bóg dał mi nowe spojrzenie, które pchnęło mnie mocno w rejony będące dziś moją pasją. Nie oglądając się za siebie, od pierwszego dnia pracy w Hope Channel w 2011 roku otworzyłem się na nieporównywalną z niczym innym misję adwentystycznej telewizji.

Hope Channel istnieje po to, by nieść Bożą dobrą nowinę wszystkim mieszkańcom naszego globu za pośrednictwem najpotężniejszego środka przekazu — telewizji. Pragniemy z całego serca, aby każdy widz programów Hope Channel ujrzał w ich treści Boga i Jego dobry charakter.

Od kilku ostatnich lat różnica między telewizją a internetem zaciera się. Dawniej telewizję oglądano na stosunkowo dużym ekranie, odbierając sygnał za pośrednictwem anteny naziemnej, satelitarnej lub kablowej. Dziś telewizja obejmuje także przesył materiałów wideo drogą internetową. Dodatkowo rozwój urządzeń mobilnych sprawił, że kieszonkowy ekranik stał się kolejnym sposobem docierania do ludzi z Ewangelią.

Wraz z rozwojem łączności wzrastają oczekiwania telewidzów. Większość chce bez zakłóceń oglądać transmisje i programy za pośrednictwem urządzeń mobilnych, dekoderów STB i internetu. Aby to osiągnąć, sieci telewizyjne pokroju Hope Channel muszą inwestować w niewidoczne na zewnątrz, lecz de facto odgrywające zasadniczą rolę megasystemy zarządzania danymi.

Do moich głównych obowiązków należy stworzenie właśnie takich systemów, które by postawiły Hope Channel w pierwszym rzędzie dostawców nowoczesnej telewizji, dzięki czemu będziemy służyć widzom na całym świecie bez względu na to, za pomocą jakich urządzeń odbierają nasze programy. Kiedy to przedsięwzięcie zostanie wreszcie zrealizowane, Hope Channel będzie mieć nową witrynę, aplikacje do wszelkiego rodzaju urządzeń oraz doskonałą, przebiegającą bez zakłóceń łączność.

To niezwykle trudne zadanie, realizowane już od trzech lat, podczas których miałem (i zresztą nadal mam) zaszczyt pracować z najlepszym zespołem fachowców w moim życiu. Każdy z nich wnosi do pracy niepowtarzalne talenty, powodowany, jak wierzę, poczuciem osobistego powołania do służenia Bogu w taki właśnie sposób.

Praca w Hope Channel sprawia mi szaloną satysfakcję. Świadomość, że w ten sposób do ludzi na świecie dociera Ewangelia, przekonuje mnie, że naprawdę warto się nieraz pomęczyć przez długie godziny. Dzięki temu moje życie nabiera głębszego sensu.

© Justin Woods

Tłum. Paweł Jarosław Kamiński

Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni