header
 

Milowy krok hopechannel.com

Milowy krok hopechannel.comW świecie, gdzie filmik z kotem spadającym ze stołu może obejrzeć milion internautów, trudno taki wynik n uznać za wysoką poprzeczkę.

Ale skoro witryna internetowa telewizji Hope Channel Wydziału Południowopacyficznego odnotowała w 2012 roku raptem 17.930 odwiedzin, wyznaczenie sobie celu miliona odsłon wydawało się porywaniem z motyką na słońce. Aby osiągnąć taki wynik, liczba odwiedzających musiałaby wzrosnąć o 5577 procent.

Hope Channel nie osiągnęła takiego wyniku.

Wzrost wyniósł, bagatela, 7818 procent.

W ubiegłym roku cztery główne witryny Wydziału Południowopacyficznego zarejestrowały łącznie niemal 2 mln odwiedzin, z czego 1,4 mln przypadło na hopechannel.com. I liczba odsłon nadal gwałtownie rośnie.

Ale chodzi nie tylko o samą liczbę wejść, lecz także o jakość. Witrynie hopechannel.com udało się zebrać w jednym miejscu materiały wideo, audio, artykuły i interaktywne lekcje biblijne zarówno w formie atrakcyjnej dla odwiedzających, jak też w sposób zachęcający do powrotu na nią. Przeciętny internauta odwiedza za jedną wizytą prawie sześć stron tej witryny.

— Kiedy postawiliśmy sobie za cel milion wejść, był to ambitny plan, ale jak widać, za mało ambitny — mówi Kalvin Dever, dyrektor wykonawczy wydziałowej spółki Adventist Media, która nadzoruje działalność hopechannel.com. — Bóg czyni wielkie rzeczy. Ludzie szukają w sieci różnych informacji, a dzięki hopechannel.com możemy do nich dotrzeć. A to dopiero początek. Nasi fachowcy od IT planują stworzyć dużo bardziej zintegrowaną witrynę z nowymi produktami i gruntownymi ulepszeniami.

Jared Madden, szef informatyków Adventist Media, zdradził, że w osiągnięciu celu pomogło zlokalizowanie wszystkich ewangelizacyjnych mediów i usług na łatwo dostępnej witrynie: — Teraz oferujemy internautom na pojedynczej witrynie więcej niż dotąd. Mimo że jest cały czas w przebudowie i nie wydaliśmy grosza na reklamę, obserwujemy jej ciągły rozwój.

Na hopechannel.com pojawiły się też artykuły z periodyków „Signs of the Times” i „Diggings”.

— Chociaż oznacza to zmniejszenie liczby odwiedzin na witrynie „Signs of the Times”, mamy teraz znacznie więcej odsłon hopechannel.com, niż łącznie do tej pory na naszych samodzielnych, słabo rozwiniętych witrynach — stwierdza redaktor czasopisma Lee Dunstan. — Praca zespołowa zdała egzamin.

Jak powiedział pastor Wayne Boehm, dyrektor serwisu HopeChannel.com, wszystkie te działania odbywają się w ramach wizji „wyjścia naprzeciw potrzebom naszych społeczeństw”.

— Tam, gdzie skutecznie i na miarę naszych możliwości finansowych możemy dotrzeć do ludzi przez telewizję, jak np. w Nowej Zelandii, działamy w branży TV — mówi. — Tam, gdzie zdaje egzamin radio, choćby na Fidżi, działamy w branży radiowej. Tam, gdzie możemy się przebić w sieci, działamy w branży internetowej. Tam, gdzie się sprawdza słowo drukowane, działamy w branży wydawniczej. Piękno hopechannel.com polega m.in. na tym, że witryna wspiera również wszelką działalność telewizyjną, wydawniczą i radiową, zapewniając widzom i słuchaczom miejsce, które mogą odwiedzić i więcej się dowiedzieć.

Jak ujął rzecz Linden Chuang, członek zespołu IT Adventist Media, „trzeba docierać do ludzi tam, gdzie są, a są w sieci”.

W minionych latach różne komórki Wydziału Południowopacyficznego próbowały stworzyć własny model skromnej witryny internetowej, ale z czasem nauczyły się, że nie przynosi to takich efektów jak praca zespołowa.

Dever dodaje, że 1,4 mln odsłon w 2015 roku to dopiero początek: — Nie stawiamy sobie za cel 2–4 mln odsłon. Chcemy osiągnąć wynik rzędu 100 mln odwiedzin rocznie i, co ważniejsze, towarzyszyć naszemu Kościołowi w przyprowadzaniu do Jezusa 10 tys. osób w ciągu roku. Z Bożą łaską naszym celem jest współpracować z całym naszym Kościołem, aby rozpalić dla Jezusa Chrystusa cały nasz region.

Jak dowiedzieliśmy się od Adventist Media, pozostał jeszcze ogrom pracy do wykonania. Witryna hopechannel.com jest gruntowanie udoskonalana i integrowana z witrynami wydziałowymi. Wkrótce pojawią się na niej aktualne teksty z „Adventist Record”, czasopisma podającego bieżące informacje z terenu wydziału, a także materiały Hope Channel w postaci filmów wideo, audycji i artykułów. Witryna będzie kierować odwiedzających do internetowych kursów biblijnych i szczegółów na temat tego, gdzie można znaleźć ciepły, przyjazny, kochający Kościół — czyli Was.

© James Standish/Adventist Review
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni