header
 

Ekspansja Hope Channel w Ameryce Środkowej!

EkspansjaW lipcu 2016 Kościół Adwentystów Dnia Siódmego ruszy ze swoim pierwszym francuskojęzycznym kanałem telewizyjnym o globalnym zasięgu. Przedsięwzięcie, realizowane przez Wydział Środkowoamerykański i Generalną Konferencję, będzie kosztować 7 mln dolarów.

Kierownictwo Wydziału Środkowoamerykańskiego przyjęło budżet i datę otwarcia Esperance TV oraz dwóch innych kanałów — anglojęzycznego Hope Channel Inter-America i hispanojęzycznego Esperanza TV — na spotkaniu Rady Kościoła jesienią 2015 w siedzibie wydziału w Miami.

Wszystkie trzy kanały wejdą w skład adwentystycznej sieci Hope Channel, mającej centralę w Silver Spring w stanie Maryland, gdzie mieści się też siedziba Generalnej Konferencji, organu administracyjnego ogólnoświatowego Kościoła adwentystycznego. Generalna Konferencja pokryje koszt jednej trzeciej z siedmiu milionów dolarów, które według szacunków przedsięwzięcie pochłonie w ciągu najbliższych pięciu lat.

— To wasz kanał, więc to wasze terytorium będzie reprezentowało Hope Channel — powiedział na Radzie Kościoła Abel Marquez, dyrektor wydziałowego Sekretariatu Mediów Adwentystycznych, administratorom kościelnym na szczeblu unii.

Marquez dodał, że reżyserka wszystkich trzech kanałów będzie się znajdować w siedzibie Hope Channel w Maryland, wydział zaś zajmie się sterowaniem i zarządzaniem kanałami, regulowaniem opłat za łączność satelitarną, realizowaniem i planowaniem programów oraz promowaniem kanału na swoim terenie.

Na sam rok 2016 przewidziano prawie 900 tysięcy dolarów, które mają pokryć koszty wynajęcia satelity, umów z serwisami technicznymi, sprzętu, produkcji i materiałów związanych z funkcjonowaniem nowych kanałów.

Ambitny plan dotyczący nowych kanałów przyjęto na wydziałowej Radzie Kościoła jesienią 2014 roku, a ich uruchomienie zaplanowano na rok następny. Wydział jednak otrzymał zgodę światowego Kościoła adwentystycznego na projektowany budżet dopiero podczas sesji Generalnej Konferencji w San Antonio w Teksasie w 2015 roku, toteż otwarcie przesunięto na rok 2016.

— Mając zorganizowany zarząd, opracowany plan strategiczny i przyjęty budżet, możemy kontynuować stojące przed nami zadanie wystartowania z nowymi kanałami — oznajmił Marquez.

Wydział Środkowoamerykański w na poły symbolicznym geście sprezentował każdemu przewodniczącemu wchodzących w jego skład dwudziestu czterech unii dekoder o nazwie Roku, umożliwiający oglądanie za pośrednictwem telewizora internetowych kanałów TV. Przywódców unii poproszono o poczynienie planów zakupu takich dekoderów, tak aby nowe kanały mogły oglądać zbory i społeczności lokalne na ich terytorium.

W realizacji projektu współpracują też inne części adwentystycznego świata, a perspektywa istnienia kanału, który by wychodził naprzeciw potrzebom osób władających francuskim, szczególnie ekscytuje przywódców terytoriów, gdzie ludność posługuje się właśnie tym językiem. Powstawaniem i udostępnianiem programów zajmują się cztery jednostki administracyjne: Wydział Północnoamerykański, wchodząca w jego skład Unia Kanadyjska, Wydział Środkowoeuropejski oraz należąca do Wydziału Środkowoamerykańskiego Unia Antyli Francuskich i Gujany Francuskiej.

Programy będą w znacznej mierze zależeć od działań pracowników siedziby Wydziału Środkowoamerykańskiego i osiemnastu ośrodków multimedialnych znajdujących się na jego terytorium, obejmującym Karaiby, Amerykę Centralną i kilka krajów południowoamerykańskich.

— Pierwszym krokiem będzie opracowanie cyklu programów, które powstaną w naszych ośrodkach multimedialnych, tak aby wypełnić czas antenowy naszymi własnymi materiałami — poinformował dyrektor Sekretariatu Mediów Adwentystycznych.

W realizacji programów dla Hope Channel uczestniczą już ośrodki multimedialne Universidad de Montemorelos w Meksyku, Northern Carribean University na Jamajce i Międzyoceanicznej Unii Meksykańskiej.

Przywódcy Wydziału Środkowoamerykańskiego nie omieszkali oddać nowych kanałów pod Bożą opiekę, prosząc Go o błogosławieństwo dla docierania z orędziem adwentystycznym do widzów na terenie całego wydziału, a także świata.

— Mamy nadzieję, że przyniesie to obfity owoc i że będziemy świadkami przemiany życia wielu osób pod wpływem dobrej nowiny o zbawieniu — dodał Marquez.

© Libna Stevens (IAD)
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni