header
 

Telewizyjna misja adwentystycznego radia

Shadow EmpireJedna z najstarszych adwentystycznych rozgłośni postanowiła przebudować profil swojej działalności. Reorientacja, mająca polegać na promowaniu zboru jako miejsca pierwszego kontaktu radiosłuchaczy z Kościołem Adwentystów Dnia Siódmego, rozpocznie się od czterodniowej akcji polegającej na transmisji strumieniowej serialu ewangelizacyjnego.

— Odeszliśmy od tradycyjnego modelu, w którym to zbór wspomaga stację radiową — powiedział w telefonicznym wywiadzie Shawn Boonstra, prezenter i dyrektor rozgłośni Głos Proroctwa. — Teraz to Głos Proroctwa ma wspomagać działalność ewangelizacyjną zboru.

Dzięki tej założonej w 1929 roku przez pastora H.M.S. Richardsa stacji radiowej do Kościoła adwentystycznego przyłączyły się tysiące ludzi. Obecnie, jak poinformował Boonstra, Głos Proroctwa dopomaga zborom „znaleźć w społeczności lokalnej osoby, które chętnie przyłączą się do Kościoła. Zapewnimy wszystko — od akcji misyjnych dla początkujących, przez kampanie ewangelizacyjne dla zaawansowanych (…) po lokalne audycje Głosu Proroctwa” z miejscowym pastorem w roli głównej.

Aby osiągnąć ten cel, Głos Proroctwa wyemituje na żywo czteroczęściowy serial, który będzie wyświetlany w adwentystycznych zborach. Transmisja pierwszego odcinka odbędzie się 28 kwietnia. Film, zatytułowany „Shadow Empire”, opowiada o korzeniach i życiu rzymskiego cesarza Konstantyna Wielkiego, który dokonał mariażu swojej wizji chrześcijaństwa ze społeczeństwem obywatelskim, co miało daleko idące konsekwencje.

Zamiast przeprowadzać wielotygodniową kampanię ewangelizacyjną, Boonstra wystosował okólnik do zborów, w którym napisał, że serial jest „krótkim wydarzeniem mającym przyciągnąć do zboru adwentystów i członków społeczności lokalnej zainteresowanych poznawaniem prawd biblijnych”.

Zgodnie z nową formułą działalności rozgłośni nacisk kładziony będzie na lokalne prelekcje i wykłady, ponieważ zdaniem Boonstry osoby pojawiające się po raz pierwszy w progach zboru winny poznać nie tyle przybyłego z daleka mówcę, ile przede wszystkim miejscowego pastora i zbór.

— Moje wystąpienie zajmie 30–35 minut, dalej pałeczkę przejmie miejscowy pastor — wyjaśnił Boonstra, dodając, że serial powinien „przemówić do miłośników historii i proroctw, a także wpisać się w dotyczącą wolności religijnej szerszą dyskusję”, która toczy się dzisiaj w wielu kręgach.

— Wydarzenie to zmierza de facto do wzajemnego poznania się, czemu mają dopomóc interesujące ludzi tematy — oznajmił.

Serial stanowi połączenie materiałów zrealizowanych w plenerach — Boonstra i jego ekipa mogli kręcić w Naissus (dzisiejsze miasto Nisz w Serbii), miejscu narodzin Konstantyna — ze studiowaniem Biblii, co ma pogłębić znajomość kluczowych zagadnień dotyczących historii Kościoła chrześcijańskiego, proroctw i wolności religijnej. W materiale promującym film przytoczono badania przeprowadzone w 2015 roku przez ewangeliczną sondażownię Barna Group, która odnotowała „wśród Amerykanów znaczący wzrost przekonania o gorszym niż przed dziesięciu laty stanie wolności religijnej”.

Przygotowane przez rozgłośnię Głos Proroctwa materiały dodatkowe do filmu obejmują m.in. książkę i specjalnie opracowane adnotacje pomagające w studiowaniu Biblii, które można znaleźć na witrynie internetowej serialu.

Boonstra podkreślił, że film nakręcono nie z myślą o studiujących Biblię grupach domowych, lecz o zborach. Jak powiedział, serial ma sprawić, żeby projekcje „kojarzyły się widzom z Kościołem Adwentystów Dnia Siódmego. Chcemy pomóc zborom stać się miejscami, gdzie można swobodnie zaprosić ludzi spoza Kościoła”.

© Mark A. Kellner/Adventist Review
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni