header
 

Głos Nadziei — wieści z szerokiego świata

Głos Nadziei — wieści z szerokiego świataNikaragua

Witajcie we Francia Sirpi, wiosce w ostępach nikaraguańskiej dżungli. Nie uświadczycie tu prądu ani bieżącej wody. Łączności ze światem zewnętrznym ani wielu sposobów zarobkowania. Żyjący tu Indianie Miskito należą do najbiedniejszych zbiorowości w Nikaragui, jednego z najbiedniejszych krajów Ameryki Centralnej. Ci, którzy mają na tyle szczęścia, żeby znaleźć pracę, zarabiają nie więcej niż trzy dolary dziennie, przy czym bilet autobusowy do miasta kosztuje, bagatela, pięć dolarów.

AWR (Światowe Radio Adwentystyczne) współpracowało ostatnio z organizacją Cross to Crown International, która za pośrednictwem rozgłośni we Francia Sirpi dociera do plemienia Miskito.

Pewnego razu niejaki José przywędrował ze swoje wioski do rozgłośni, mając z sobą tylko tobołek z ubraniami, maczetę i kurę. Przyszedł podziękować radiowcom za przepełnione nadzieją audycje o Jezusie, których słuchał razem ze swoimi współplemieńcami. ― Teraz czeka mnie przyszłość w niebie ― powiedział szeroko uśmiechnięty.

José próbował dzielić się swoją nową wiarą z domownikami, ale im więcej się wytężał, tym bardziej się złościli, aż w końcu kazali mu iść precz. Gdy przybył do rozgłośni, kierował się do nowej wioski, aby tam założyć nowy dom. Powiedział dyrektorowi radia, że przyszło mu opuścić rodzinę ze smutkiem i bardzo pragnie, żeby poznała Jezusa, ale zarazem cieszy się, że teraz w jego sercu mieszka Jezus.

Wychodząc, wręczył dyrektorowi kurę, mówiąc: „To jedyna rzecz, którą mam oprócz ubrań i maczety, ale serdecznie dziękuję za pokój, który odnalazłem w Jezusie. Oto podarunek”.

José chciałby wrócić do domu, ale musiał dokonać wyboru. Wybrał Jezusa. Prosimy Was o modlitwę, aby przy powtórnym przyjściu Chrystusa José znalazł się w niebie razem ze swoją rodziną.

 

Nepal

Kosi Rekha to wioska w Nepalu, położona w pokrytych bujną roślinnością partiach Himalajów, słynąca ze „świniarzy”. Mieszkańców Kosi Rekha, żyjących w skrajnym ubóstwie, wielu unika, bo hodują i jedzą świnie.

AWR nadaje codziennie audycję Ashako Bani (Głos Nadziei) za pośrednictwem 26 nepalskich stacji radiowych. Jeszcze dekadę temu było to nie do pomyślenia, ponieważ w kraju rządzili silną ręką hinduiści, którzy nie tolerowali chrześcijaństwa. Dziś jednak wiele miast i wiosek, m.in. Kosi Rekha, ma możliwość odbierania naszych programów radiowych.

Pośród mieszkańców „świńskiej wioski” trzydzieści osób to adwentyści. Co sobotę gromadzą się w niewielkim budynku kościelnym o blaszanym dachu i ścianach ze słomy i krowiego łajna. Siedząc po turecku na matach, śpiewają głośno melodyjne pieśni przy akompaniamencie bębenków, a czasem także instrumentu klawiszowego.

Gdy nowi wierzący uczą się o Bożej miłości i poznają biblijne prawdy, radośnie rezygnują ze świń i obierają zdrowszy styl życia. Obecność naszego zboru coraz wyraźniej zaznacza się w tej niewielkiej wiosce, zwłaszcza wśród młodych ludzi.

 

Demokratyczna Republika Konga

Kiwu Północne, prowincja Demokratycznej Republiki Konga, to malowniczy region kraju położony wśród zielonych wzgórz, a przy tym bastion antyrządowej partyzantki. Jednakże pomimo całej złożoności sytuacji pomoc zborom i pastorom niesie samowystarczalna adwentystyczna komórka o nazwie „Misja Rafiki”. AWR razem z Misją Rafiki rozdawała radia i solarne odtwarzacze mp3 z nagranymi audycjami w językach francuskim i suahili. Niedawno miałem przywilej zobaczyć osobiście owoce tej współpracy.

W pewnej wiosce położonej w głębi afrykańskiego buszu pod miastem Beni w sobotę ochrzczono 18 osób, w tym Pigmejów.

Tego samego dnia w więzieniu w Beni ochrzczono 22 skazańców. Lokalni pastorzy i ewangeliści pozyskali ich dla Chrystusa właśnie dzięki wspomnianym odtwarzaczom.

W obu miejscach funkcję baptysterium pełnił wyłożony brezentem dół w ziemi, wypełniony wodą z pobliskiego strumienia. Iście „wodny grób”.

 

Świadectwa słuchaczy

„Nie mogę żyć bez Głosu Nadziei. Słucham Was co wieczór, kiedy tylko jestem w domu. Jesteście dla mnie wielkim wsparciem”.

―Arabia Saudyjska

 

„Uratowaliście mi życie. Kiedy straciłem w wypadku samochodowym żonę i syna, życie straciło dla mnie sens. Postanowiłem popełnić samobójstwo. Gdy pewnego dnia przeszukiwałem stacje radiowe, natrafiłem na Wasze chrześcijańskie przesłanie. Dało mi ono nową nadzieję i powód, by żyć. Zapewniło, że pewnego dnia znowu zobaczę się z żoną i synem. Wysławiam Boga za Wasze posłanie”.

―Egipt

 

„Chodzę do liceum. Przypadkiem trafiłam w radiu na Głos Nadziei. Wasze audycje umocniły we mnie wiarę w Jezusa i wniosły do mojego życia nadzieję i radość. Jeśli to możliwe, proszę Was o przesłanie mi chińsko-angielskiej Biblii”.

―Chiny

 

„Dziękuję za [arabskie] audycje Al Waad. Jestem muzułmaninem i zawsze mówiono mi, że chrześcijanie to »kafir« [niewierni], że jecie wieprzowinę, pijecie wino, kłaniacie się posągom i czcicie wielu bogów. Ale kiedy przez kilka dni słuchałem Waszego posłania, przekonałem się, że jesteście pobożnymi ludźmi, którzy głoszą prawdziwe orędzie. Chciałbym się więcej dowiedzieć o Chrystusie i Waszej religii. Czy moglibyście przysłać mi egzemplarz Biblii i inne książki, które by pomogły mi lepiej poznać chrześcijaństwo?”.

kraj do wiadomości redakcji

 

„Choć jesteśmy oddaleni o setki kilometrów, czuję, jakbyśmy byli jedną wielką rodziną. Wasze audycje codziennie podnoszą mnie na duchu i przydają wiary. Czy moglibyście przysłać mi Biblię z dużą czcionką? Chciałabym sama czytać Pismo Święte”.

―Chiny

 

© Dowell Chowe, prezes AWR
Tłum. Paweł Jarosław Kamińki
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni