header
 

Koncesja dla Hope Channel Rosja!

Rosja_licencjaJelena Kotowa: Wasilij Iwanowiczu*, proszę skomentować tę dobrą nowinę. Kiedy i jak do tego doszło?

Wasilij Iwanowicz Niczik: Od dawna marzyliśmy, żeby w Rosji mogła nadawać chrześcijańska telewizja. Cieszyliśmy się, mogąc przez jakiś czas używać satelity Hot Bird, ale nie działaliśmy w oparciu o krajową platformę satelitarną. Snuliśmy marzenia i plany, prowadziliśmy rozmowy na ten temat i wreszcie dzięki porozumieniu wszystkich rosyjskich unii adwentystycznych postanowiliśmy, że będziemy mieć własną telewizję o takiej samej nazwie jak telewizja światowego Kościoła Adwentystów Dni Siódmego, czyli Hope Channel Rosja. Na początku się zarejestrowaliśmy, potem otrzymaliśmy pozwolenie na realizację programów, a w końcu uzyskaliśmy koncesję. Chwała niech będzie Bogu za tę możliwość!

Jakie korzyści płyną z tej koncesji?

168 godzin tygodniowo na antenie, czyli programy nadawane codziennie 24 godziny na dobę, co daje potencjalnie 143 mln widzów. Takie mamy możliwości. Coś wspaniałego. Planujemy zacząć spokojnie: najpierw internet, potem telewizja kablowa, na końcu satelitarna, co pomoże nam dotrzeć do 143 mln ludzi.

Czy dysponujemy wystarczająco dużą ilością materiałów wideo, żeby mieć co emitować rosyjskim widzom?

Tak. Chwała Bogu, że materiałów wideo starczy nam na co najmniej rok. Ale nie chcemy poprzestawać jedynie na naszych nagraniach archiwalnych. Nasze studia w Rosji gotowe są współpracować z nami i wspierać nas, realizując programy na bieżąco dla różnych grup wiekowych i ludzi o różnych zainteresowaniach. Oferta tematyczna jest przebogata: będziemy nadawać programy dla całych rodzin, dla młodzieży, dla dzieci, muzyczne, biblijne, edukacyjne, transmisje z nabożeństw, kazania. Programy o zdrowiu będą propagować zdrowy styl życia, a także pomagać osobom uzależnionym, m.in. narkomanom.

Bogu niech będą dzięki za koncesję! Przed nami wyzwania na ogromną skalę, toteż modlimy się, żeby nasze wysiłki ewangelizacyjne odniosły w Rosji sukces.

*Wasilij Iwanowicz (na zdjęciu) jest dyrektorem Ośrodka Radiowo-Telewizyjnego „Głos Nadziei” w Rosji

 

© Communication Department Euro-Asia Division
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni