header
 

Inauguracja adwentystycznej telewizji w stolicy Peru

sterowiecKiedy przewodniczący Wydziału Południowoamerykańskiego Erton Köhler podczas sobotniego nabożeństwa, które odbyło się 1 listopada na wypełnionym 40 tys. wyznawców stadionie w Limie uniósł do góry pilot i symbolicznie nacisnął na nim przycisk, inaugurował tym samym obecność adwentystycznej telewizji Nuevo Tiempo na 571 kanale lokalnej telewizji kablowej.

Telewizja Nuevo Tiempo, mająca siedzibę w Brazylii, rozpoczęła nadawanie w skupiającej 10 mln mieszkańców stolicy Peru dopiero w grudniu ubiegłego roku, a już widać owoce jej działalności w postaci chrztu małżeństwa, które zrozumiało, że Bóg chce, aby przestrzegało soboty jako dnia świętego.

— Dzięki obecności tego kanału w telewizji kablowej wpływ Kościoła adwentystycznego w Peru zatacza coraz szersze kręgi, a wzrost Kościoła w Peru inspiruje adwentystów w całej Ameryce Południowej — oznajmił Köhler zgromadzonym, stojąc w otoczeniu przywódców Kościoła, którzy trzymali w rękach błękitne i żółte baloniki.

W Peru liczba wyznawców Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego wynosi około 450 tys.

Do osób, które oglądają telewizję Nuevo Tiempo od samego początku, należą Victor Rafael Motta i Epifania Santillán, małżeństwo prowadzące nieduży biznes z roślinami ozdobnymi. Osiem miesięcy temu zaczęli szukać sensu życia i zwrócili się do Biblii, chcąc dowiedzieć się więcej o Bogu.

I wtedy trafili w telewizji na kanał Nuevo Tiempo i jego program „En la Mira de la Verdad” (W stronę prawdy).

— W jednym z programów powiedziano, że sobota to biblijne święto. Pierwszy raz coś takiego usłyszeliśmy — oznajmiła siostra Epifania Santillán osobom zebranym na stadionie. — Natychmiast przestaliśmy pracować w ten dzień i porozumieliśmy się ze swoimi pracownikami.

Po pewnym czasie pod wpływem rady gospodarza audycji braterstwo Santillán znalazło niedaleko swojego domu adwentystyczny zbór. Przez kilka miesięcy oboje uczęszczali na nabożeństwa. W końcu stwierdzili, że znaleźli odpowiedzi na swoje pytania dotyczące sensu życia, i 25 października przyjęli chrzest.

Teraz polecają Nuevo Tiempo wszystkim znajomym.

— Ten kanał to bezpośrednia droga do Boga, który naprawdę może odmienić życie — powiedziała siostra Epifania ze łzami w oczach.

W sobotnim nabożeństwie na stadionie uczestniczyli adwentystyczni przywódcy z ośmiu południowoamerykańskich krajów, w których żyje ponad 2,2 mln adwentystów dnia siódmego. Przywódcy przybyli do Limy na doroczną wydziałową Radę Kościoła, która potrwała do 5 listopada.

Köhler podkreślił ważną rolę, którą media mogą odgrywać w dużych ośrodkach miejskich takich jak Lima, zapoznając mieszkańców z Biblią i jej naukami. Geoffrey Mbwana, jeden z wiceprzewodniczących światowego Kościoła, mówił z kolei o tym, jaką radością jest być świadkiem postępów w dziele ewangelizacji.

Działalność adwentystycznych mediów w Peru obejmuje dwa sygnały telewizyjne, dwadzieścia jeden stacji radiowych oraz docierające do wielu krajów cztery regularne programy realizowane dla adwentystycznego ośrodka telewizyjnego w Brazylii Rede Novo Tempo de Comunicação.

© Adventist Review/Felipe Lemos, Rosemary Sanchez
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni