header
 

Radiowe wieści z Azji

Gorkha fm„Dzisiejszy wykład był świetny. Jakbym jadła ryż z mięsem”.

Dziwne stwierdzenie, prawda? Czegoś takiego raczej byśmy nie usłyszeli w krajach Zachodu. Słowa te wypowiedziała Lalmati w rozmowie z realizatorem naszych programów radiowych w Nepalu. Lalmati słucha regularnie „Ashako Bani”, audycji AWR (Światowego Radia Adwentystycznego) emitowanej z rozgłośni Gorkha FM u wzgórz majestatycznych Himalajów w środkowym Nepalu.

Lalmati dzwoni prawie co wieczór po programie i mówi: „Dzisiejszy wykład był świetny. Jakbym jadła ryż z mięsem. Mówiąc o ryżu i mięsie, ma na myśli to, że najadła się duchowo.

Posłuchajcie, co powiedziała realizatorowi naszych programów w Nepalu:

Mam pięćdziesiąt dwa lata i słucham waszego programu od trzech lat. Słucham go w każdy, ale to każdy wieczór. Kiedy się modlicie, zginam kolana i modlę się razem z wami: to najlepszy kąsek. Lubię, kiedy modlicie się za wszystkich słuchaczy, za ich zdrowie fizyczne i duchowe. Chciałam wam za to podziękować.

Lubię też wasze historie i kazania. Zanim zaczęłam słuchać waszego radia, życie moje i mojej rodziny nie wyglądało zbyt dobrze. Nie starczało nam jedzenia, dzieci nie szły dobrą drogą. Dokuczały mi różne choroby i dolegliwości. Bolało mnie w krzyżu, bardzo często odczuwałam diabelskie ataki. Zanim zaczęłam słuchać waszego programu, sprzedawałam ludziom alkohol, który pędziłam w domu. W domu nie było spokoju. Teraz wszystko się uspokoiło. Jestem bardzo wdzięczna Bogu, że tak sprawił.

Czyż nie jest czymś wspaniałym dowiedzieć się, że wasze modlitwy i wsparcie finansowe AWR umożliwiły bardzo wielu słuchaczom takim jak Lalmati wyzwolenie od starego życia pełnego zabobonów i zła? Lalmati wzrasta dziś w Chrystusie, bo codzienne słuchanie audycji FM Światowego Radia Adwentystycznego umacnia w niej jej przekonania i wiarę w Chrystusa i adwentystyczne przesłanie.

AWR od pewnego czasu wykupuje czas antenowy wielu hinduskich stacji FM w Nepalu. Obecnie nadaje swoje programy już w 26 z nich! Metoda okazała się na tyle skuteczna, że postanowiliśmy zrobić to samo w Indiach, gdzie w miastach żyje około pół miliarda ludzi. Ludzie ci nie słuchają na ogół naszych audycji emitowanych na falach krótkich, więc staramy się kupować czas antenowy stacji FM w niektórych największych miastach Indii i widzimy, jak Bóg toruje nam drogę!

Doświadczyliśmy wielu trudności, w tym problemów religijnych związanych ze zdobyciem koncesji w kraju, gdzie religią dominującą jest hinduizm. Bóg jednak toruje nam drogę! Gdy piszę te słowa, nadajemy programy w ośmiu językach za pośrednictwem stacji FM w jedenastu miastach. Ostatnią rozgłośnią FM, która użyczyła nam czasu antenowego, jest radio w Aizawl w stanie Mizoram, emitujące audycje w językach: manipuri, mizo i kokborok. Do wspomnianych jedenastu miast należy Bombaj, gdzie żyje około 20 mln mieszkańców.

Oto właśnie powód, dla którego piszę te słowa.

Potencjalnie dzięki wspomnianym 11 stacjom obejmujemy zasięgiem prawie 70 mln ludzi, ale to nam nie wystarcza! Właśnie tu zaczyna się wasza rola. Potrzebujemy waszej pomocy jako wiernych partnerów AWR. Emisja programu w jednej stacji FM kosztuje zaledwie 60 dolarów. Datek w postaci 6000 dolarów zapewniłby więc możliwość emitowania audycji przez cały miesiąc we wszystkich wspomnianych jedenastu miastach. Piszę, „zaledwie 60 dolarów”, bo gdy policzycie liczbę potencjalnych słuchaczy w Bombaju, koszt wyniesie mniej niż 3 centy na 10.000 ludzi!

Ludzie w Indiach czczą miliony bogów, ponieważ mają w sobie głód, który może zaspokoić tylko Jedyny Prawdziwy Bóg. Wasze wsparcie finansowe umożliwi AWR nadawanie posłania adwentystycznego o Jezusie Chrystusie do milionów ludzi. W ten sposób, tak jak w przypadku Lalmati, życie ludzi odmieni się na wieczność!

Z góry dziękujemy za wasze modlitwy i datki. Razem możemy zmienić Indie dla naszego Pana!

© Dowell Chow, prezes Adventist World Radio
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński

Czytaj także: Ashako Bani – czyli „Głos Nadziei” w Laosie

Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni