Telewizja Hope Channel ma nowego wiceprezesa

środa, 15 października 2014 10:28 Drukuj

Gabriel BeglePod koniec września br. rada nadzorcza Hope Channel wybrała Gabriela Begle na stanowisko nowego wiceprezesa ds. zawartości programowej, produkcji i transmisji.

Jak podano w oświadczeniu prasowym, Begle obejmie pieczę nad realizacją, produkcją i transmisją programów telewizyjnych Hope Channel, oficjalnej telewizji Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, dołączając do grona trzech urzędujących wiceprezesów.

― Gabriel będzie kontynuował naszą tradycję realizowania świetnych jakościowo programów, które przemawiają do widzów, także świeckich, stawiających pierwsze kroki na drodze wiary ― wyraził w oświadczeniu przekonanie Pardon Mwansa, przewodniczący rady nadzorczej.

Pochodzący z Argentyny Gabriel Begle (36 lat) legitymuje się wykształceniem obejmującym m.in. studia pastorskie, ochronę zdrowia oraz multimedia. W ciągu ostatnich trzech lat zrealizował jeden ze sztandarowych programów Hope Channel pt. „Go Healthy… for Good” (Bądź zdrowy… na dobre), a także czekający w kolejce na emisję serial „Compassion” (Współczucie), który przedstawia, w jaki sposób adwentyści zmieniają życie społeczeństwa. Do tej pory pracował głównie jako dyrektor produkcji telewizyjnej w Ameryce Północnej i Południowej, a także sprawował opiekę duszpasterską nad kilkoma zborami.

― Gratulujemy Gabrielowi objęcia nowej funkcji, która wiąże się z nowymi obowiązkami ― mówi Brad Thorp, prezes Hope Channel. ― Mając takie umiejętności i doświadczenie w pracy w ośrodkach multimedialnych na całym świecie, jest odpowiednią osobą, która pomoże Hope Channel zostać najlepszą telewizją chrześcijańską.

Begle widzi przyszłość Hope Channel jako medium, które będzie opowiadać historie pomagające ludziom nawiązać kontakt z Bogiem. ― Współczesna telewizja sprowadza się do opowiadania historii, więc będziemy pilnie pracować, żeby Hope Channel opowiadała historie najlepiej spośród wszystkich chrześcijańskich mediów. Chcemy dotrzeć do ludzi, którzy szukają Boga, pragnąc lepszego życia ― wyjaśnia.

 

© Adventist News Network, fot. Ansel Oliver
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^