header
 

Nagroda dla adwentystycznych filmowców

NagrodaÓsmego sierpnia adwentystyczni filmowcy otrzymali statuetkę brązowego orła za film My Father (Mój ojciec) na Konkursie Ewangelicznych Filmów Krótkometrażowych w Tajpej, stolicy Tajwanu. Konkurs, w którym wzięło udział 65 filmów, sfinansowała Fundacja „Trybuna Chrześcijan”

Nagrodzony 11-minutowy film młodych adwentystów opowiada o bezgranicznej miłości ojca do krnąbrnego syna.

Producent Li Ming bardzo się ucieszył, że filmowcy otrzymali nagrodę, stanowiącą wyraz uznania dla ich pracy. ― Ta nagroda to zachęta dla naszego zespołu. Nasza młodzież potrzebuje takiego bodźca, który by pobudził ją do kreatywności ― stwierdził.

Film My Father zrealizowało osiem osób za budżet w wysokości półtora tysiąca dolarów. Nakręcenie zajęło piętnaście dni, montaż i udźwiękowienie dwadzieścia. Zdjęcia zrobiono w wiosce na północnym wschodzie Chin w prowincji Liaoning.

Zwycięzcy od sześciu lat zajmują się ewangelizacją przez internet. Dwa lata temu zaczęli realizować filmy krótkometrażowe. Ponieważ otrzymywali od widzów mejle z pozytywnymi komentarzami, postanowili zgłosić się do konkursu, powiedział Shi Tou, reżyser filmu. ― Celem naszego uczestnictwa ― dodał ― nie było zdobycie nagrody, tylko przyciągnięcie i zachęcenie większej liczby młodych ludzi do uczestnictwa w internetowej misji ewangelizacyjnej.

Zespół, liczący łącznie dwadzieścia dwie osoby, pochodzi z południa Chin, gdzie prowadzi szkolenia z ewangelizacji internetowej oraz realizuje programy audio i wideo, które zamieszcza potem w sieci, poinformował Daniel Jiao, sekretarz adwentystycznej Chińskiej Unii Misyjnej.

Jiao dodał, że gdy adwentystycznym filmowcom wręczono brązową statuetkę, prezes Fundacji „Trybuna Chrześcijan” dr Simon Hung rzekł im: „Jezus powiedział Piotrowi, żeby wypłynął łowić na głębinę. Dzisiaj tą głębiną są telefony komórkowe i kina. (…). Jeśli nie będziemy ich wykorzystywać, to wykorzysta je świat. Chrześcijanie powinni używać techniki audio i wideo do szybkiego krzewienia ewangelii”.

Film z angielskimi napisami można obejrzeć tutaj.

 

© Ansel Oliver (ANN)
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni