header
 

„Głos Nadziei” na Haiti

HaitiiW Biblii znajduje się wiele historii o ludziach, którzy bez rozgłosu spełniali dobre uczynki, nie prosząc w zamian o wiele… a już z pewnością nie o wielkie uznanie. Ale nawet najpokorniejsi lubią, gdy ich starania się docenia, dlatego też bardzo nam miło jest poinformować was o 32 rocznicy adwentystycznej rozgłośni, która nadaje na częstotliwości 87,9 FM w Port-au-Prince, stolicy Haiti.

– Stacja La Voix de l’Esperance (Głos Nadziei) działała przez wszystkie te lata dzięki wizji przywódców i członków Kościoła w Haiti – mówi Dowell Chow, prezes AWR (Światowego Radia Adwentystycznego). – Przez cały ten czas naprawdę trzymali rozgłośnię przy życiu. Zarówno stacja, jak i wyznawcy w Haiti mają wiele potrzeb, z którymi muszą sobie radzić, dysponując ograniczonymi środkami. Pracownicy radia wykonują jednak świetną robotę, wykorzystując, co się tylko da.

Podczas trzęsienia ziemi w 2010 r. rozgłośnia nie tylko nie ucierpiała, lecz także oddała wielkie usługi społeczeństwu, przekazując informacje dla i od mieszkańców, którzy stracili dach nad głową. Adwentystyczni radiowcy ponadto zaoferowali pomoc 22 tysiącom uchodźców, którzy przez całe miesiące mieszkali na terenie Université Adventiste d'Haïti, gdzie mieści się rozgłośnia.

Jednym z głównych problemów stacji są przerwy w dostawie prądu. Ponieważ paliwo do generatorów kosztuje krocie, pracownicy mają nadzieję przysposobić radio do poboru energii słonecznej. Rozgłośnia dysponuje dwoma stacjami przekaźnikowymi (w Cap-Haïtien i Gonaïves), ale wskutek kiepskich dróg trudno się do nich dostać. Mimo to rozgłośnia planuje reaktywować emisje audycji za pomocą techniki modulacji amplitudowej, chcąc objąć zasięgiem pobliskie tereny górzyste i południe kraju.

Młodzi realizatorzy i technicy pod kierownictwem pastora Emmanuela Benoit przygotowują w haitańskich zborach znakomite programy, w tym muzyczne, w dwóch językach: francuskim i kreolskim haitańskim.

© Adventist World Radio
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni