header
 

Koncesja dla adwentystycznego radia w Hiszpanii

Radio ChiszpaniaKościół Adwentystów Dnia Siódmego w Hiszpanii zdobył niedawno koncesję na oficjalne prowadzenie działalności przez pierwszą niekatolicką rozgłośnię religijną, co zdaniem przywódców Kościoła jest dużym krokiem w kierunku wolności religijnej w ojczyźnie Cervantesa.

Trzeciego września Adwentystyczne Stowarzyszenie Radiofoniczne w Hiszpanii uzyskało od Krajowej Rady Nadawców Radiowych i Telewizyjnych koncesję na radio (FM).

– To historyczny kamień milowy w dziejach Kościoła adwentystycznego na terenie Hiszpanii, otwierający również drzwi innym chrześcijańskim rozgłośniom w kraju – mówi Pedro Torres, dyrektor Sekretariatu Komunikacji i Mediów adwentystycznej Unii Hiszpańskiej.

Jak dodał, wydarzenie odnotowało piętnaście agencji prasowych.

Adwentystyczne Radio Adventista powstało w 1990 r. jako religijna rozgłośnia non profit, ale nie uzyskało koncesji.

Torres poinformował też, że niezarejestrowane radiostacje non profit w Hiszpanii niekoniecznie mają charakter nielegalny. Po prostu prowadzą działalność, aż władze im tego zabronią, a dopóki to nie nastąpi, uznawane są za nadawców o „nieuregulowanym statusie”. Podczas procesu ubiegania się o koncesję urzędnicy państwowi pytają na ogół, jak długo radio funkcjonuje, ponieważ stacje o długim stażu mają większe szanse.

Kościół adwentystyczny ma dziś na terenie Hiszpanii dwadzieścia jeden radiostacji.

– Dziękujemy Bogu za jego opatrzność i prowadzenie przez tych wiele lat, co pozwoliło nam dotrzeć do punktu, w którym się dziś znajdujemy – cieszy się Torres.

© Adventist News Network
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni