header
 

Hope Channel w Hollywood

Hope Channel w HollywoodChcąc jakoś zaznaczyć swą obecność na tym świecie, Judith porzuciła otoczony piękną przyrodą dom na Bermudach, aby zamieszkać w brutalnym Hollywood. Marzyły jej się występy w przebojach kinowych i najpopularniejszych telewizyjnych show. Doskonaląc dniami i nocami wrodzone zdolności aktorskie, ciężko pracowała, by zostać światowej klasy piosenkarką i tancerką.

Nauczyciele i trenerzy pokładali w niej duże aktorskie nadzieje. Ale mimo że miała dobry warsztat, sukces wciąż, jak to w Hollywood bywa, pozostawał poza jej zasięgiem. Kariera utknęła w martwym punkcie, pozostając w sferze niedościgłych marzeń. Kiedy Judith popadła w zniechęcenie, wszelka radość życia znikła, a występy straciły dawny blask.

Spoglądając wstecz na tamte dni, Judith wspomina:

Życie przestało mieć dla mnie sens. W końcu zaczęłam uważać, że lepiej by było, gdybym w ogóle nie żyła. Czułam w życiu pustkę. Nic nie mówiło mi: „Judith, idź dalej przed siebie. Nie trać wiary”.

Judith była wykończona. Hollywood złamało jej ducha. A może to Bóg poprzez tak trudne doświadczenie pomagał jej odkryć, co niebo dla niej zaplanowało?

W momencie gdy Judith znalazła się na dnie, pewna sympatyczna kobieta, którą spotykała nieraz w sklepie spożywczym, zaprosiła ją do kościoła na kilkudniowe seminarium poświęcone proroctwom Biblii. Wykłady prowadził pastor C.D. Brooks z „Breath of Life”, programu nadawanego do dziś przez telewizję Hope Channel. Judith regularnie chodziła na spotkania i coraz więcej czasu spędzała z nowymi znajomymi. Czuła w głębi duszy, że Bóg powołuje ją do nowego życia.

Podejmując te pierwsze kroki jako naśladowca Chrystusa, wiedziała, że nadszedł czas, aby porzucić wieloletnie marzenie o hollywoodzkiej sławie. Życie i praca w branży rozrywkowej przestały się dla niej umywać do wiary, którą odkryła. Dokonując radykalnej zmiany w karierze zawodowej, podjęła naukę na kierunku pielęgniarstwa.

Cóż za odmiana! Judith w końcu przyjęła chrzest i opowiedziała świadkom uroczystości o tym, jak rozpoczęła nowe, oddane Bogu życie. Od tej pory co sobotę zaczęła chodzić na nabożeństwa razem ze swoją nową, kościelną rodziną.

Wciąż jednak czuła, że czegoś jej w życiu brakuje. Samotność i przygnębienie nie odeszły. Dopiero pewnego razu, skacząc po kanałach telewizyjnych, trafiła na stację Hope Channel i odkryła źródło poczucia niespełnienia. Ale oddajmy głos jej samej:

Przełączyłam w którejś chwili na Hope Channel. Pamiętam, że widziałam wspaniałych ludzi odzwierciedlających charakter Jezusa i słyszałam przemawiające do serca przesłania. Nie mogłam się oderwać od ekranu. W jednym z programów proponowano, żeby zostać jednym z Bożych ambasadorów nadziei. Właśnie tego przez całe życie szukałam. Siedząc przed telewizorem, modliłam się: „Boże, weź moje życie, chcę gorzeć dla Ciebie jak pochodnia!”.

Bóg szybko wysłuchał jej modlitwy. Chciał, aby odnowiła hollywoodzkie kontakty, które zerwała, gdy za nim poszła, ale tym razem sam wyznaczył jej cele. Judith czuła, że Boża opatrzność popycha ją do ciągnącego się przez 30 km nadmorskiego miasteczka Malibu, gdzie wcześniej mieszkała, o rzut beretem od Hollywood. Wielu mieszkańców Malibu, pełnego cudownych plaż i ustronnych wąwozów, pracuje w branży filmowej i w telewizji. Mało kogo poza nimi stać na to, żeby mieć tu dom. A oto jak Bóg w cudowny sposób ujął Judith za rękę:

Któregoś razu byliśmy z mężem w Malibu, miasteczku pełnym malowniczych palm i rezydencji wartych miliony dolarów. Ku mojemu zdumieniu nie mogłam tam znaleźć ani jednego kościoła święcącego sobotę! Bóg pobudził mnie, żebym dotarła do jego dzieci w Malibu i założyła tu zbór. Zaczynaliśmy od zaledwie dwojga wierzących w szkolnej auli. Nasz zborek nie miał kaznodziei, osoby witającej i usadzającej gości ani chóru. Wbrew opinii wielu, jakoby ludzie wpływowi nie interesowali się kwestiami duchowymi, ci zaczęli jednak dopisywać. Wszyscy przecież szukamy Boga. Całe dziesiątki mieszkańców Malibu płakało, gdy opowiadaliśmy im o Bożej miłości. Całe rodziny zaczęły podejmować decyzje o pójściu w ślady Chrystusa. Bóg pobłogosławił nasz skromny zbór czterdziestoma chrztami!

Judith, która jest teraz pielęgniarką w szpitalu położonym w ubogiej części centrum Los Angeles, po pracy często chodzi po domach w Malibu w poszukiwaniu ludzi, którzy przechodzą w życiu ciężkie chwile. Szybko zorientowała się, że Malibu nęka plaga alkoholizmu i narkomanii, rujnująca więzi i raniąca ludzi.

Niełatwo pokonać powszechne w miasteczku mury wokół rezydencji i prowadzące do nich żeliwne bramy, pozamykane na cztery spusty. Judith odkryła jednak, że wielu mieszkańców zna telewizję Hope Channel, którą odbiera z platformy DirecTV na kanale 368. Judith udaje się nieraz wejść do jakiegoś dom, gdy na wstępie pyta, czy gospodarzom mówi coś nazwa „Hope Channel”.

Kiedy już znajdzie się u kogoś w domu, szybko ocenia potrzeby ludzi, których odwiedza. Rozmowa często schodzi na takie tematy, jak: zdrowie, więzi rodzinne i przyszłość, co umożliwia nawiązanie rozmowy o Bogu i wierze.

W rozmowach Judith przypomina o Hope Channel, polecając na przykład program Go Healthy… for Good (Bądź zdrowy… na dobre), który daje praktyczne narzędzia do prowadzenia zdrowszego stylu życia, czy audycję Real Family Talk (Szczere rodzinne rozmowy), której celem jest scalanie rozbitych rodzin i naprawianie zerwanych więzi. Judith uwielbia zachęcać ludzi do oglądania prowadzonego przez Marka Finleya programu Great Themes of Revelation (Wielkie tematy Apokalipsy), a także wielu innych świetnych audycji, które za pośrednictwem proroctw pomagają zobaczyć najpiękniejszy obraz, czyli Jezusa, oraz przygotowują serca na jego bliskie przyjście. Judith wraz z wieloma innymi osobami, które dzielą się dobrą nowiną o Chrystusie, uważają Hope Channel za jednego z najważniejszych partnerów w misji.

Dlatego właśnie potrzeba nam teraz waszego wsparcia. Musimy nadal realizować nowe inspirujące programy, które prowadzą ludzi do Boga. Codziennie tysiące widzów podejmuje ważące na wieczności decyzje na podstawie tego, czym dzieli się z nimi w swoich programach Hope Channel.

Pewnie doszły już was słuchy, że Hope Channel nadaje w Nowym Jorku, Filadelfii i Tampie przez dwadzieścia cztery godziny na dobę za pośrednictwem lokalnych bezprzewodowych stacji telewizyjnych. Teraz szukamy podobnych możliwości na zachodnim wybrzeżu. Judith od miesięcy modli się, żeby telewizja Hope Channel znalazła tam stację, która obejmuje zasięgiem Malibu i całe Los Angeles.

Jak widzicie, Judith jest skutecznym ambasadorem telewizji Hope Channel, codziennie wskazującym ludziom na odmieniające życie programy, które można obejrzeć na jej antenie. Wiernie wspiera nasz kanał zarówno modlitwami, jak i pieniędzmi.

Kiedy odkryłam, że Hope Channel utrzymuje się z datków widzów, nie mogłam się doczekać, aż i ja zacznę ją wspierać. Wykonuje takie wspaniałe dzieło! Dzisiaj jestem dumna z tego, że mogę wesprzeć ją datkami. Ty też zostań ambasadorem nadziei, mówiąc znajomym i sąsiadom o telewizji Hope Channel. Zachęcam cię też do nieżałowania pieniędzy na jej działalność. Zainwestuj w coś, dzięki czemu życie ludzi zmienia się dla Boga. Pomóżmy razem Hope Channel.

W tym miesiącu potrzebujemy waszej pomocy, aby nadal dzielić się Bożym orędziem pokoju z wieloma innymi ludźmi takimi jak Judith czy mieszkańcy Malibu. Modlimy się, żeby wszyscy wszędzie doświadczyli nowego życia w Chrystusie i „zarazili” tym innych.

Przyłączcie się do nas w docieraniu do milionów ludzi na całym świecie dla Boga i przygotowywaniu serc na powtórne przyjście Chrystusa. Moją modlitwą jest, abyście przeznaczyli na Hope Channel szczególny datek, tak byśmy nadal mogli mówić światu, że Pan już niebawem powróci.


© Brad Thorp, prezes Hope Channel
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński

 

Aby wesprzeć polski oddział telewizji Hope Channel Polska skontaktuj się z redakcją Ośrodka Radiowo-Telewizyjnego „Głos Nadziei” w Warszawie.

Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni