header
 

7-lecie telewizji Hope Channel Rumunia

1023_Speranta tv NET.jpgW kwietniu telewizja Speranta TV (Hope Channel Rumunia) świętowała siódmą rocznicę powstania. Z tej okazji zorganizowano trzygodzinną uroczystość ze wspaniałym koncertem, który transmitowały na żywo Speranta TV i Radio Vocea Sperantei (Radio Głos Nadziei).

Na obchody zaproszono wielu muzyków, za których pieśniami rumuńscy widzowie wprost przepadają. Nie zabrakło nie tylko pracowników adwentystycznego Ośrodka Multimedialnego, ale też współpracowników pomagających w realizacji programów telewizyjnych, rumuńskich osobistości (naukowców i celebrytów) oraz kilku rodzin, których życie zmieniło się pod wpływem orędzia głoszonego na antenie Speranta TV.

– Ten koncert to podarunek, który pragniemy złożyć wszystkim naszym widzom z okazji siedmiolecia istnienia Speranta TV – oświadczyła Cristina Işvan, redaktor naczelna Speranta TV i Radio Vocea Sperantei. – Chcemy podziękować wszystkim widzom, którzy byli z nami w naszych skromnych początkach (emitowaliśmy wtedy zaledwie kilka audycji) i zostali naszymi aż do dziś. Dziękujemy za ich opinie i sugestie, które pomogły nam polepszyć jakość naszych programów, tak aby wychodziły naprzeciw wszelkim potrzebom.

Entuzjastyczne reakcje widzów podkreślały ważną rolę tej chrześcijańskiej instytucji medialnej w ludzkim życiu.

• „Odkryłam prawdę, słuchając Radio Vocea Sperantei i oglądając Speranta TV! Jesteście wszystkim, czego mi potrzeba, bardzo Was kocham! Niech Bóg błogosławi Wam wszystkim co najlepsze i najpiękniejsze!”, napisała Luminita Matei.

• – Dziękuję, że jesteście! Dzięki Speranta TV znalazłam drogę do Chrystusa! Dziękuję! – oznajmiła Petronela Elisei.

• – Speranta TV niejednokrotnie jest dla nas niczym chleb powszedni. Uzależniłam się od programów telewizyjnych, które dają nadzieję, odwagę i wiedzę o Bogu – wyznała Magdalena Maracine.

Jubileuszowe życzenia i wyrazy uznania wyrazili przed kamerami także rumuńscy celebryci, przyjaciele i goście programów Speranta TV. – Cieszę się, że Speranta TV nadaje już siedem lat i że jej programy wzbogaciły nas kulturowo i duchowo. Życzę jej dużo sukcesów przez wiele lat – rzekł dr Constantin Balaceanu Stolnici, honorowy członek Akademii Rumuńskiej.

Koncert zatytułowany „Siedem lat nadziei” był pod względem technicznym najbardziej skomplikowaną uroczystością, którą zorganizowała i transmitowała na żywo Speranta TV. Użyliśmy ośmiu kamer, a wszystko obsługiwał 50-osobowy zespół techników – podkreślił Ciprian Pop, dyrektor techniczny.

Trzygodzinna uroczystość była zatem efektem doświadczeń siedmiu lat nadawania transmisji na żywo i filmowania koncertów. Pracownicy Speranta TV wiele się również nauczyli dzięki cyklowi programów pt. „Horizon of Hope” (Horyzont Nadziei), prowadzonych przez pastora Douga Batchelora i emitowanych w grudniu ubiegłego roku.

W ciągu siedmiu lat istnienia Speranta TV wyemitowała 80% programów zrealizowanych w studiach krajowych w językach rumuńskim i węgierskim oraz 20% programów z rumuńskimi napisami zrealizowanych w studiach zagranicznych dzięki współpracy z ogólnoświatową siecią Hope Channel. Tygodniowo w Speranta TV można obejrzeć około dwudziestu godzin interaktywnych programów na żywo, w których czynny udział biorą nie tylko prowadzący i goście, ale też widzowie z Rumunii i zagranicy.

Widzowie mogą oglądać liczne talk show, w których dyskutuje się o aktualnych kwestiach, tyle że z chrześcijańskiego i do tego praktycznego punktu widzenia, jak również programy społeczne i kulturalne podkreślające znaczenie rodziny i wspólnoty, audycje podejmujące tematykę zdrowia i stylu życia oraz programy edukacyjne i rozrywkowe dla dzieci. W 2012 r. jeden z programów Speranta TV przygotowanych i poprowadzonych przez dr. Constantina Dinu pt. „Cud ludzkiego ciała” został nagrodzony przez rumuńskie Stowarzyszenie Realizatorów Audycji Telewizyjnych.

W kraju, gdzie dominuje prawosławie, Speranta TV jest główną protestancką stacją telewizyjną docierającą potencjalnie do 80% widzów. Programy Speranta TV oglądają wyznawcy różnych Kościołów, nie tylko adwentyści dnia siódmego, baptyści, zielonoświątkowcy i chrześcijanie ewangeliczni, lecz także katolicy i prawosławni. Dzięki internetowej transmisji na żywo programy Speranta TV można oglądać na żywo na całym świecie: najwięcej wejść odnotowuje się z terenu Hiszpanii, Stanów Zjednoczonych, Niemiec i Włoch.

Przez siedem lat emisji programy Speranta TV mogły docierać do ludzi poszukujących dobrych jakościowo audycji o głębokich treściach i pragnących ujrzeć połączenie w codziennym życiu chrześcijańskich wartości, zwłaszcza miłości i szacunku. Pod koniec uroczystości Cristina Işvan podsumowała:

– Teraz, po siedmiu latach, spoglądamy w przeszłość z tęsknotą, w przyszłość z optymizmem, a w dniu dzisiejszym żyjemy z pasją do tego, co robimy, i do Boga, któremu zawdzięczamy wszystkie błogosławieństwa, które nas spotkały.

© Loredana Dumitrascu (CD EUDNews)
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni