header
 

Historia Revathy

HC IndiaRevathy nie widziała innego wyjścia, jak tylko odebrać sobie życie.

Choć imię Revathy znaczy „bogata”, tamtego dnia czuła się, jakby straciła wszystko, łącznie z rozsądkiem i duszą. Serce wypełniał jej ból z powodu niedawnej śmierci rodziców. Na dodatek dręczyło ją poczucie winy i samotność, bo jej małżeństwo legło w gruzach.

Revathy goniła resztkami sił i nie widziała powodu, aby dalej żyć.

Pukanie do drzwi pokrzyżowało jednak jej samobójcze plany. Nieznajomy człowiek, który do niej zapukał, na zawsze odmienił jej życie…

Pozwólcie, że najpierw przedstawię wam okoliczności niezwykłej historii Revathy. Telewizja Hope Channel zapoczątkowuje z Madrasu w Indiach, rodzinnego miasta Revathy, ekscytującą, ogólnokrajową akcję. Już za niespełna kilka tygodni rozpocznie się jedna z największych transmitowanych satelitarnie kampanii ewangelizacyjnych w dziesięcioletniej historii Hope Channel.

Trwające dwa tygodnie wykłady o Dobrej Nowinie i proroctwach biblijnych będą jednocześnie przekładane na co najmniej sześć indyjskich języków. Już nie możemy się doczekać, kiedy zobaczymy, jak Pan pobłogosławi to przedsięwzięcie. W miastach Indii aż 50 tys. zborów, szkół i domowych grup biblijnych z niecierpliwością czeka, aż weźmie udział w tej kampanii, odbierając wykłady za pośrednictwem internetu. Tysiące ambasadorów Hope Channel pragnie zaprosić do kościoła lub gminnego ośrodka kultury rodzinę i przyjaciół na wspólne oglądanie tych odmieniających życie programów.

I tu właśnie potrzeba nam waszego wsparcia. Wiele zborów w Indiach nie stać na zakup kosztującej dwieście dolarów anteny i odbiornika satelitarnego.

Dzięki waszej współpracy Hope Channel może dotrzeć do wielu milionów Hindusów z dobrą nowiną o Jezusie Chrystusie. Cóż za okazja w kraju liczącym około 1.300 mln ludzi, z czego blisko 95% wyznaje hinduizm lub islam!

Zespół Hope Channel pracuje razem z oddanymi pastorami w Madrasie i w Indiach od 2000 roku. Dzięki waszemu wsparciu i za sprawą Ducha Świętego kilka lat temu zaczynaliśmy od zaledwie kilku zborów w Madrasie. Teraz za Bożą łaską mamy 180 kwitnących zborów!

Aby przygotować się na to wielkie wydarzenie, Hope Channel wysyła wielu ewangelistów w celu poznania potrzeb i zainteresowań miejscowej ludności. Seria wykładów jeszcze się nie zdążyła zacząć, a do nas już napływają wspaniałe świadectwa Bożego działania.

Do drzwi Revathy zapukał we właściwym momencie właśnie jeden z tych ewangelistów. Oto dalszy ciąg opowieści…

Revathy popadła w głęboką depresję, która zagrażała jej życiu. Gorzki, niemożliwy do zniesienia ból spowodowany utratą rodziców oraz rozstanie z mężem doprowadziły ją na skraj rozpaczy. Była emocjonalnie rozbita i gotowa odebrać sobie życie… ale oto do drzwi zapukał adwentystyczny ewangelista.

Myśląc, że szyki popsuła jej sprzedająca coś po domach dziewczyna, Revathy burknęła:

Wynocha z mojego domu!

Ostra reakcja Revathy nie zniechęciła jednak przedstawiciela Hope Channel. Pod namową Ducha Świętego nalegał, aby przed odejściem od drzwi, pomodlić się za Revathy. Kobieta niechętnie przystała na propozycję. Niechciany gość, którego chciała przegnać z progu, okazał się Bożym posłańcem pełnym współczucia i nadziei. Widząc, że znalazła przyjaciela, któremu może zaufać, Revathy wyznała mu, że w chwili pukania do drzwi miała popełnić samobójstwo.

Od tamtego bogatego w wydarzenia dnia Revathy i ewangelista Hope Channel spotkali się niejeden raz. Dokładnie śledząc biblijne nauki od Księgi Rodzaju po Apokalipsę, uczyli się razem o wiecznej miłości Boga do wszystkich jego dzieci. I Bóg począł uzdrawiać krwawiące serce Revathy.

Dzisiaj Revathy jest już zdrową kobietą, przepełnioną silną wiarą. Pojednała się z mężem i oboje przyjęli chrzest. Witamy ich serdecznie w rodzinie wiernych wyznawców Pana!

Hope Channel czyni ostatnie przygotowania do nadchodzącej kampanii ewangelizacyjnej, która będzie transmitowana na terenie całych Indii z myślą o osobach, które podobnie jak Revathy, borykają się z poważnymi problemami.

Z licznych przychodzących do Hope Channel listów wiemy, że ludzie wszędzie kochają Boga. Miliony nie tylko w Indiach zagubiły się i uwikłały w grzech. Miliony szukają odpowiedzi na ważne pytania, a także drogi, którą wskazać może tylko Bóg.

W tym miesiącu zachęcam was do wsparcia telewizji Hope Channel, dzielącej się ze światem Bożą miłością. Dzięki waszej współpracy w postaci datków i modlitw miliony ludzkich serc zwrócą się ku Jezusowi!

Brad Thorp, prezes Hope Channel
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni