header
 

Studium biblijne przez Skype

Studium Biblijne przez SkypeW jednym z uroczych, zdobionych sztukaterią bungalowów, stojących rzędem w okolicy pamiętającej dawne czasy i przesiąkniętej mitami, mieszka Ibrahim*.

Tu się urodził, tu chodził do szkoły. Tu jego rodzina modli się w oddalonym o półtora kilometra meczecie. Tu poznał swoją żonę. Ta okolica, miasto, kraj – Egipt – są wszystkim, co zna. Reszta świata jest tylko zbiorem suchych faktów z książek.

Chrześcijaństwo było kiedyś dla niego jedynie informacją ze szkoły. Ciekaw innych ludzi i kultur, nieraz zastanawiał się, czy pewnego dnia pozna szeroki świat, który wydawał się na zawsze pozostawać poza jego zasięgiem. Pochłaniał każdą książkę i program telewizyjny zawierające wzmiankę o świecie zewnętrznym.

Jednak w Egipcie można odbierać tylko niewielką liczbę programów. Audycje, które oglądał Ibrahim, zależały od sygnałów odbieranych przez antenę satelitarną zainstalowaną na płaskim dachu jego szeregowca. Choć czasem trafiał na europejskie programy, nigdy nie złapał niczego chrześcijańskiego.

Tymczasem na wschód od Morza Śródziemnego, w Libanie, telewizja Al Waad (Hope Channel Bliski Wschód i Afryka Północna) próbowała znaleźć sposób wzmocnienia sygnału, tak aby lepiej służyć widzom. Za pośrednictwem jednego satelity nadawała programy po angielsku, za pośrednictwem drugiego – po arabsku, turecku i persku. Transmisje te jednak miały ograniczony zasięg.

Mimo to Bóg znalazł wyjście: audycje Al Waad zaczęto transmitować za pośrednictwem satelity Eutelsat 7 West, umieszczonego w tym samym miejscu co jeden z najpopularniejszych satelitów nadających telewizję na Bliskim Wschodzie. Trudno było przewidzieć teraz zasięg telewizji Al Waad i liczbę odbiorców, lecz Amir Ghali, dyrektor Al Waad, nie wątpił w moc Ducha Świętego. – Modliliśmy się o ten rozwój przez wiele lat – mówi. – Nasze pokojowe, apolityczne programy spotykają się z dużym odzewem widzów. Ten rozwój stwarza olbrzymie możliwości zdobycia jeszcze większej liczby odbiorców.

Amir nie spodziewał się, że sygnał Al Waad odbierze antena satelitarna Ibrahima aż zza morza, z islamskiego kraju.

Odkąd tylko Ibrahim zaczął odbierać telewizję Al Waad, jego serce zapałało. Codziennie w każdej wolnej chwili oglądał więcej, coraz bardziej duchowo wygłodniały. To, co oglądał i czego słuchał w programach telewizyjnych, jakoś mu nie wystarczało. Pragnął kontaktu z ludźmi, pragnął, aby ktoś odpowiedział na dręczące go pytania. I w końcu zadzwonił do biura Al Waad.

Amir i jego zespół, zachwyceni telefonem od widza z Egiptu, przeprowadzili z nim za pośrednictwem komunikatora Skype pierwszą lekcję biblijną. Ibrahim, niezwykle podekscytowany, poznał pracowników Al Waad i zaplanował kilka następnych lekcji biblijnych, też przez Skype. Tak się ekscytuje coraz to nowymi wiadomościami o Jezusie, że wprost nie może się doczekać kolejnej lekcji i codziennie wydzwania do biura Al Waad.

Wyobraźcie sobie tylko, jak by wyglądało życie Ibrahima, gdyby nigdy nie odebrał nowego, wzmocnionego sygnału Hope Channel!

* Imię zmienione ze względów bezpieczeństwa.

Hope Channel
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni