header
 

Niechaj świeci światłość wasza!

HC logoWiara. Coś osobistego, jak też publicznego.

Z jednej strony zażyła więź z Jezusem, to, co dzielę z nim w zakamarkach serca, ma bardzo osobisty charakter. Jest to osobiste doświadczenie, w którym nie ma miejsca dla nikogo innego jak tylko mnie i mojego Boga.

Z drugiej strony wiara wymaga publicznej deklaracji. Bez względu na stopień zażyłości z Bogiem życie w wierze podsyca żarliwość, której nie pomieści w sobie przestrzeń serca ani życia. Wiarę trzeba wykrzykiwać, dzielić się nią z innymi. Inaczej zwiędnie.

Jezus wyjaśnił to dobrze w przypowieściach o świecy schowanej pod korzec i o mieście na wzgórzu. Chodziło mu o to, że trzymanie wiary dla siebie tylko ją zgasi. Tak samo gdy jesteśmy skąpani w świetle, lepiej żeby w naszym wnętrzu nie działo się nic niewłaściwego, bo wszyscy na nas patrzą!

Telewizja adwentystyczna Hope Channel stara się być właśnie takim jaśniejącym z daleka miastem na wzgórzu. Z każdym nowym kanałem, z każdym nowym regionem, do którego docieramy, z każdym nowym programem zwiastujemy jeszcze głośniej Bożą dobrą nowinę o lepszym życiu teraz i w wieczności. Pragniemy pomagać naszym widzom budować życie sprzyjające rozwojowi wiary, życie skupione wokół Chrystusa.

A co ważniejsze, chcemy, by nasi widzowie dzielili się swoją wiarą z kolejnymi osobami. Jeśli zostaliście duchowo ubłogosławieni przez Hope Channel, jeśli nasze programy wzmocniły wasze życie w wierze, zróbcie następny krok: opowiedzcie komuś o tym przeżyciu. Niech wasze świadectwo przyniesie innym ogrom radości z życia w Chrystusie. Niech i oni mają głęboką, mocną wiarę, która przeprowadza przez życiowe burze.

Macie być światłem ukazującym światu Boże barwy. Bóg nie jest tajemnicą, z którą trzeba się kryć. Będziemy głosić wszem wobec, jak wszem wobec widoczne jest miasto stojące na wzgórzu. Jeśli uczynię z was niosących światło, nie sądzicie chyba, że schowam was pod korcem, prawda? Teraz, kiedy postawiłem was na szczycie wzgórza, na świeczniku, świećcie! Niech wasze domy stoją otworem przed ludźmi, bądźcie hojni w codziennym życiu. Otwierając się na innych, skłaniacie ludzi do otwierania się na Boga, tego hojnego niebiańskiego Ojca (Mt. 5,14–16; tłumaczenie za angielskim przekładem The Message).

© Hope Channel
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni